Hala je u ledu? Ano i ne?

Na veřejném zasedání zastupitelstva, dne 25. 6. 2012, odhlasovali zastupitelé města Holešova změnu územního plánu č. 17. Proces změny územního plánu bude brzy zakončen vydáním tzv. opatření obecné povahy, jenž nabude platnosti 15 dní po zveřejnění na úřední desce města.

Nabytí platnosti opatření obecné povahy je jednou ze zákonných podmínek (nikoliv však jedinou a postačující podmínkou!) pro odsouhlasení případných budoucích správních rozhodnutí (zejména územního rozhodnutí a stavebního povolení). Tato správní rozhodnutí by v budoucnu mohla umožnit legální výstavbu sportovní haly v Americkém parku, včetně kácení 80 stromů.

Zda a případně kdy město stavební úřad požádá o vydání správních rozhodnutí dnes nevíme a zástupci města tvrdí, že to zatím také netuší. Podstatným sdělením však je, že naprostá většina volených zástupců se rozhodla nevyslyšet nesouhlasné hlasy lidí. Kromě našeho sdružení změnou územního plánu odmítli také 4 majitelé dotčených pozemků a dalších 476 občanů, z nichž většina má v Holešově trvalé bydliště.

Ze zastupitelů nás při hlasování podpořili pouze 3 a tímto jim velice děkujeme. Naše úsilí o záchranu Amerického parku samozřejmě nekončí. Budeme se dál aktivně účastnit projednávání nového územního plánu (který má nahradit ten stávající) a také všech případných správních řízení, budou-li zahájeny. Mimo to pracujeme na několika praktických změnách v parku, ale o tom až příště.

Discussion1 Comment Category Americký park, Město Holešov a okolí, PRO 2012

One Response to Hala je u ledu? Ano i ne?

  1. HALA JE U LEDU? ANO I NE? « Za zdravé a krásné Holešovsko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>